Két FIX és tíz X

Ez a stratégia az "első gyermekem". Egy hibás rendszer átalakításával sikerült elkészítenem. Több héten keresztül teszteltem, mire az első valódi fogadást megkötöttem. És vesztettem vele! Azóta eltelt nagyjából egy év, és pontosan teljesítette az előzetes várakozásaimat.

Az eredeti HIBÁS szisztéma ismertetése

- Válasszunk ki két olyan mérkőzést, ahol a hazai csapat igazi favorit. A favorit szorzója  @1.50 alatti kell hogy legyen (A és B mérkőzések)
- Ezután válasszunk ki tíz olyat, ahol a döntetlen a valószínű eredmény @3.50 körüli szorzóval (C, D ...L mérkőzések)
- Végül tegyünk meg tíz kombinált fogadást a következő módon:

1. fogadás: A-B-C
2. fogadás: A-B-D
...
10. fogadás: A-B-L

 Azaz minden fogadásban benne van a két "tuti", és egy döntetlen. A kötésben megtett fogadások szorzóit úgy számoljuk, hogy az egyes fogadásokét összeszorozzuk. 1.30 x 1.30 x 3.50 = 5.915

 Az írás amiből megismertem ezt a rendszert megemlítette, hogy a leggyakoribb eredmény az, hogy három döntetlent eltalálunk. Ez igaz, hiszen bármelyik bajnokság adatait vizsgáljuk, az eredményeknek mindössze 25-30%-a lesz döntetlen. Könnyen kiszámítható, hogy így majdnem 80% extra pénz üti a markunkat.
 Arról viszont nem szól, hogy hányszor fordul elő az, hogy valamelyik favorit nem tud nyerni, és így az összes fogadást elveszítjük az adott napon. Pedig ez az egésznek a lényege.

Mielőtt valódi pénzt fektetünk egy ismeretlen (esetleg vásárolt) szisztémába, előtte TESZTELJÜNK!

Teszteljünk visszafelé, az elmúlt hetek, hónapok statisztikáinak a segítségével. És teszteljünk előrefelé úgy, hogy minden nap játszunk élesben, de tét nélkül. Papíron.

Nincs veszve semmi!

Mielőtt leírom, hogyan kutattam fel, és javítottam ki a hibákat, el kell mondanom, hogy egy MAJDNEM JÓ változatot is találtam nemrég ebből a rendszerből. Van pár apróbb hiányossága, de használható.

Hibakeresés

Miután pár hét alatt több száz dollárt vesztettem, abbahagytam a fogadást. Nem használtam egy ideig, mígnem egyik reggel bevillant az, hogy valahol olvastam, hogy a lehető legveszteségesebb a hazai favoritokra fogadni. Képzeljük el, hogy minden hazai meccsén @1.20-vel adják a csapatot. Megnyer öt meccset, aztán játszik egy döntetlent. Mennyit nyertünk!? Egy vasat sem, mert az egy veszteségünk elvitte minden nyereségünket. Azonnal átrohantam a dolgozószobába, és a reggeli kávé helyett elkezdtem az kedvenc statisztikai oldalamat bújni. A "Bet365 oddsok" oldalon visszanéztem egy hét eredményeit és...

2013.03.12kedd:


10 mérkőzésből 4 vesztett! Ez bizony elég gyenge arány! Csak a favoritok 60%-a volt képes nyerni. Könnyen belátható, ha a kombinált fogadásban mindkét favoritnak nyernie kell, akkor csak 36%-ban lesznek sikeres napjaink. (0.6 x 06 = 0.36)

100 estből tehát 64 vesztes, és csak 36 nyertes napunk lesz.

Ezek után megnéztem még néhány nap statisztikáját:

8 mérkőzésből 5 vesztett!
10 mérkőzésből 3 vesztett!
7 mérkőzésből 3 vesztett!
33 mérkőzésből 12 vesztett!
41 mérkőzésből 14 vesztett!
2 mérkőzésből 1 vesztett!

ÖSSZESÍTVE: 111 mérkőzésből 42 vesztett! Az arány tehát szinte pontosan ugyanaz maradt. 100 napból 38 nyert volna.

Azt hiszem teljesen fölösleges tovább számolni. De azért fejezzük be a kalkulációt!
Az egyszerűség kedvéért egy fogadás tétje 1 EGYSÉG (E).
A 36 sikeres napon, amikor a két fixünk nem vérzik el, átlagosan 3 döntetlenre számíthatunk.
A kombi szorzója legyen @6.00.
Kiadásunk naponta: 10 E (mivel minden kombira 1E-t tettünk fel)
Bevételünk naponta: 3 x 6E = 18E
Ezt azt jelenti, hogy 36 x 8E =  288E tiszta haszonra teszünk szert 100 nap alatt.
És mennyit vesztettünk? 64 x 10E = 640E
Összesen tehát 100 nap alatt 352E veszteséget termeltünk. Azt is mondhatnánk, hogy minden nap megtettünk egy csomó fogadást azért, hogy naponta kb. három és fél egységet veszítsünk!

A hiba kiküszöbölése

Ha kicsit pontosítjuk a feltételeket, azonnal változik a helyzet. Legyen @1.20 az alsó plafon és @1.30 a felső. A fenti táblázaton látszik, hogy 100%-os a nyerési arány. (Ez persze túl szép, de közel jár a valósághoz) Hogy pontosítsam az eredményt, megnéztem a múlt hét szombatját. (Piros szín jelöli a vesztes, zöld a nyertes fogadásokat. Sárga és kék pedig azokat, ahol "szabályt szegnénk".) 12 nyertes mérkőzésre 2 vesztes jutott. Ez majdnem 86%-os eredmény. (A másnapi 10:3-as eredmény is 76%-os, még mindig magas...)
Ez a változtatás azt eredményezi, hogy összesen 64 nyertes, és csak 36 vesztes napunk 100 alkalmat vizsgálva. (64%-os sikeresség.)
Itt azonban még nem végeztünk. Ha ugyanis minden nap szeretnénk játszani, akkor előfordulhat, hogy nem találunk két megjátszható favoritot. Ha kicsit gondolkodunk, akkor a megoldás jön magától. Olyan kevésbé esélyes favoritot kell keresnünk, akik valószínűleg képesek nyerni, de legalábbis nem fognak kikapni. Ez az ún. dupla esély, azaz az 1X.

A favorit szorzója @2.00-@2.20 közötti. Az 1X szorzója ilyenkor @1.20-1.30 közé esik.
Egy hét eredményeit visszanézve: 146 mérkőzésből mindössze 29 vesztett! (80%-ban bejön az 1X) A helyzet tehát pontosan ugyanaz, mint a nagyon erős hazai favoritoknál.

Az EXTRA, ami minden más leírásból kimaradt

Van egy fontos dolog, amit az ilyen rendszerek nem szoktak vizsgálni. Ez is statisztikai adatokat vesz figyelembe, mégpedig a csapatok egymás elleni eredményét, és az aktuális formát.
Minden csapatnak van "mumusa". Ha megnézzük a statisztikákat, elkerülhetjük a nagy tévedéseket.

Egy jó választás:
Jó formában lévő erős hazai favorit és egy bukdácsoló vendégcsapat
És egy rossz:
A hazai csapat csak papíron favorit

A döntetlenek kiválasztása

Vannak dolgok, amiket nem érdemes túllihegni. Szerintem nincs ember, aki biztos kézzel választaná ki a döntetleneket. Nézzük ismét a statisztikákat! Tavaly az angol bajnokságban 28.4% volt ez az érték. A németben 25.5%, és a spanyolban 22.1%. (Ha valaki nagyon bele akar merülni, akkor külön feltételt lehet kidolgozni arra, hogy melyik bajnokságokat érdemes figyelni, és melyeket kell elkerülni.)
döntetlen statisztikák

 Azt mindenki tudja, hogy döntetlenre @3.00 alatti szorzót nem nagyon lehet találni az irodáknál. Ha @3.50 feletti döntetleneket nem játszunk meg, akkor biztosak lehetünk benne, hogy a százalékos érték 30% fölé fog emelkedni, mivel azokat a mérkőzéseket, ahol "esélytelen" a pontosztozkodás, nem kell figyelnünk. Egy év tapasztalatával állíthatom, hogy 38%-ot is el lehet érni, azaz közel 4 döntetlent lehet átlagosan eltalálni a tízből.

Végezetül álljon itt egy számolás arról, hogy mennyit is "ér" ez a rendszer.

A fix mérkőzések szorzóját középértéken fogom számolni, azaz @1.25-ön.
A döntetlent pedig @3.40-en (@3.30 és @3.50 közötti döntetleneket játszom)
100 fogadási napból 64-ben mindkét fix nyer. Ilyenkor érdekes, hogy hány döntetlent sikerül elérnünk. Kicsit furcsa lesz, de én 3.5 döntetlennel fogok kalkulálni. Ennyit mindenki el tud érni kis gyakorlattal.
A 36 vesztes nap teljes vesztesége: 36 x 10E = 360E (10 fogadást kötünk minden nap darabját 1 E-vel)
Egy győztes napon a nyereség: (1.25 x 1.25 x 3.4) x 3.5 = 5.3125 x 3.5 = 18.59375E
Ebből a tiszta nyereségünk: 18.59375E - 10E = 8.59375E (Mivel 10E volt a feltett pénz...)
64 ilyen nap volt: 64 x 8.59375 = 550E

Az eredményünk: 550 - 360 = 190E 

Ha 10 dollárt teszünk fel egy fogadásra, akkor nagyjából 7000 dollárt termel évente!

 Kedvcsinálónak itt egy jól sikerült nap! (Természetesen akad olyan is, amikor a két fix stimmel, de egyetlen döntetlen sem jön be. Olyankor a guta kerülget!)

kategória: olvasd el a teljes cikket»

0 megjegyzés :

Copyright © 2013 sporttrading
<<< Theme-junkie converted by BloggerTheme9 >>>